СКІЛЬКИ УКРАЇНЦІВ ПРАЦЮЄ В ПОЛЬЩІ?

Довідник-порадник, Новини

Робота в Польщі для українців – це реальний вихід з непростої ситуації, що склалася на ринку праці в нашій країні. Число українських заробітчан у польських роботодавців збільшується з кожним роком і, як показує статистика, сьогодні воно досягло рекордно високого рівня. Українці і раніше активно шукали гідну оплату своєї праці за кордоном, але до недавнього часу чималий їх відсоток прямував в іншу сторону – в Росію. Однак події останніх років змусили багатьох заробітчан змінити місце роботи, і в пріоритеті у них стала Польща.

Українцям в Польщі раді!

У свою чергу, польські роботодавці також радо приймають українських працівників до себе. Причини цього цілком зрозумілі. По – перше, наші співгромадяни готові працювати багато, майже без вихідних і по 10 – 12 годин на день. По – друге, зарплати, які для українців здаються високими, для самих поляків досить посередні, не кожен місцевий працівник готовий буде старанно працювати за такі гроші. Ну і по-третє, з України приїжджає чимало фахівців, які мають пристойний досвід роботи і можуть зробити реальний внесок у виробництво або компанію. У підсумку, співпраця поляків і українців стрімко розвивається, а візові центри видають з кожним роком все більше число робочих віз.

Кількість українців в Польщі може досягти рекордної кількості!

Зростання кількості мігрантів стало особливо помітним, починаючи з 2014 року. Все більша кількість людей вирішує реалізувати свій потенціал за кордоном, сподіваючись таким чином забезпечити себе і свою сім’ю. Крім більш вищої зарплати, Польща приваблює їх географічною близькістю, мінімальним мовним бар’єром і можливістю працювати абсолютно легально. Точну кількість працюючих в Польщі українців сьогодні назвати складно, оскільки далеко не всі з них влаштовуються на офіційну роботу. Однак, за прогнозами аналітиків, до кінця поточного року загальна кількість наших співвітчизників на польських підприємствах і сезонних роботах досягне 2 мільйонів чоловік. Для порівняння, це число складає 2/3 кількості жителів Києва і на 500 тисяч перевищує кількість жителів Харкова. Це дозволяє зрозуміти масштаб міграції українських працівників. На жаль, далеко не всі ті, хто виїхав на заробітки в Польщу, залишаються задоволені результатом. Найчастіше причиною цього стають недобросовісні роботодавці і ненадійні посередники. Перші можуть виплатити значно меншу зарплату, ніж обіцялося спочатку, а другі і зовсім відправляють людей на неіснуючі підприємства. eurowork.com.ua

Голова профспілкового руху “Трудова солідарність” Віталій Махинько: “Точно ніхто не може сказати, скільки українських заробітчан у Польщі. Половина з них працює нелегально. За нашими підрахунками, у сусідній країні працює близько мільйона українців. Однак не всі залишаються у Польщі. Оформляють вид на проживання і з цими документами їдуть працювати далі  в Німеччину, Францію”.

Поділитись:

comments