Маріуполець Максим Гербут створив у США стартап PassivDom, який друкує будинки на 3D-принтері

Нашого цвіту – по всьому світу, Новини

 

Конструкції будинку при товщині стін 20 см здатні зберігати таку ж кількість тепла, як і будівлі, споруджені з цегли з товщиною стін 7м.

При цьому будинки практично повністю незалежні від зовнішніх джерел тепла, електроенергії та води.

Роботи-маніпулятори друкують цілий будинок однією деталлю: стіни, основа, дах. Далі монтуються всі комунікації, “теплі” вікна та двері, житло декорується й обставляється меблями та електронікою. Будинок оснащений “розумними” системами: диспетчеризації, контролю повітря, фільтрації води тощо.

PassivDom також відрізняються вкрай низькими тепловтратами. Конструкції будинку при товщині стін 20 см здатні зберігати таку ж кількість тепла, як і будівлі, споруджені з цегли з товщиною стін 7м. Для обігріву будинку взимку або охолодження влітку досить електроенергії, виробленої сонячними панелями на даху.

PassivDom уже отримав понад 8000 попередніх замовлень у США. У січні перші сто чоловік заселяться в такі будинки – вони будуть їх тестувати і отримають знижку на покупку. Ціни стартують від $65 тисяч за однокімнатний будинок і $97 тисяч за двокімнатний. Меблі, сантехніка та вся технічна начинка “розумного будинку” входять у вартість.

З нового року почне роботу завод з виробництва цих будинків у місті Ріно (штат Невада), в цьому ж місті знаходиться завод Tesla Motors з виробництва акумуляторів. Нещодавно Максим Гербут також увійшов до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Нагадаємо, український стартап UniExo, роботизований екзоскелет для реабілітації рухів кінцівок у людей, потрапив до ТОП-25 конкурсу Robot Launch 2017 у Швейцарії.

Поділитись:

comments