Як вижити на заробітках?

Довідник-порадник, Новини

Більшість мігрантів з України (близько трьох четвертих від загальної кількості) проникають в Росію і на Захід нелегально, а тому часто стають жертвами чорного ринку: торгівля людьми, наркоторгівля, секс-туризм та інше. А ще стикаються з невідповідними нормативами праці, ненормованим робочим днем, недотриманням правил техніки безпеки, виконанням робіт, небезпечних для здоров’я, пов’язаних з ризиком для життя, несвоєчасною виплатою заробітку. Про нормальне лікування, як правило, слід забути.

Варто прислухатись до порад нашої землячки Руслани Коренівської-Марич, родом зі Львівщини. Вона видала кілька книг про власний емігрантський досвід в Італії. Її передачі українською мовою слухають емігранти всього світу по Всесвітньому Бельгійському радіо.

Ніколи не їдьте наосліп

Вирішивши їхати працювати за кордон, ніколи не треба робити із себе жертву…: «Ох, я така нещасна, мушу покинути рідний край і дітей та їхати на заробітки…” і т.д. Слід пам’ятати, що ніхто вас батогом туди не виганяв. Треба розглядати таку зміну у вашому житті, як можливість розширити свій світогляд, чогось навчитися, щось нове побачити і заробити грошей на благо сім’ї. При тому добре зібрати найбільше інформації про цю країну, звичаї людей, кухню і обов’язково знати не менше 200-400 слів.

– Ніколи не їхати наосліп, треба мати знайомих чи родичів, які вас зустрінуть і на перших порах допоможуть у всьому. Багато людей зіткнулися з великими труднощами, коли їх не зустріли на вокзалі чи закінчилися гроші. Ніхто задарма на квартиру не візьме… за все в Європі треба платити. Часто мені розповідали жінки, як довелося їм спати вночі у парку чи у вагонах-товарняках, де збираються безробітні і бомжі, які тільки й чекають, як поживитися на новеньких. Тому краще не ризикувати.

Вивчіть усі деталі

Перед тим, як їхати, потрібно запитувати не лише про заробіток та житло! Необхідно знати, що саме компанія пропонує: ставку чи погодинну плату (якщо обіцяють премії і додатковий дохід, то потрібно розраховувати й на штрафи); чи вимагають медичну книжку і чи беруть на себе витрати (якщо книжка необхідна, то як правило перших декілька тижнів людина сидить без роботи і бігає по лікарнях); чи дають житло і скільки за нього знімають від зарплати; скільки годин робочий день (якщо говорять 8-12 годин, то завжди розраховуйте на мінімум); відвозять на роботу чи потрібно самостійно купувати проїзний (якщо відвозять, то чи знімають за це кошти); на який термін готові брати на роботу (багато хто не бере навіть на півроку, якщо ви не згодні потім залишитися, а підписавши контракт, можна підписати собі “вирок”).

 

Акцент! З собою треба обов’язково мати:

  1. Документи і гроші. Обов’язково зробити копії документів, мати адреси і телефони кількох знайомих чи родичів, українських консульств чи посольств в даній країні. Гроші зберігати не разом і не у валізі – краще пошити собі внутрішні кишені на одязі. Тобто носити завжди при собі і на собі.
  2. Під час прогулянок чи в пошуку роботи, на вулиці мати при собі паспорт, страховий поліс і адресу житла, де ви живете, телефони друзів.

 

Сподівайтесь лише на себе

Контакти

Треба застрахуватися від можливих нещасних випадків, щоб потім можна було знайти контакт з вашими рідними чи знайомими. Це страшно, але в моргах лежать багато тіл емігрантів, яких неможливо ідентифікувати, бо при собі вони нічого не мали.

Безпека

Заходи особистої безпеки: ваші родичі і батьки мають мати ваші номери телефонів і бути на контакті, під час знайомства з іншими людьми, подорожі, на вулиці менше розповідати про себе, тримати язик за зубами, бо злодії швидко входять в довіру людей, а потім їх використовують чи грабують. Не сідати у приватні машини і таксі, не пити алкоголь – голова має бути твереза і світла. Через незнання мови ви ще не зможете правильно висловлюватись і пояснити все, що ви б хотіли сказати.

Здоров’я

Особливу увагу приділяти своєму здоров’ю. Для цього мати з собою аптечку: таблетки від простуди, головного болю і від шлунку. Зміна клімату і харчування в перший тиждень накладе додаткове навантаження на ваш організм. Увечері старатися бути вдома, ходити самому небезпечно.

Оточення

Чужі люди можуть допомогти, впустити в свій дім і віддати останню скибку хлібу, а ті, хто самі пройшли через еміграційне пекло, в більшості своїй, підставляють і шкодять. Потрібно сподіватися лише на себе. Хоча є приємні винятки.

Поділитись:

comments