Це було схоже на казку про Попелюшку

Нашого цвіту – по всьому світу, Новини

Стати кінозіркою і не де-небудь, а в Італії, законодавиці кіномод, – про це навіть мріяти було смішно для українських дівчат. Але не тільки для учениці Вінницької ЗОШ №1  Лідії Оболенської.

З допомогою матері Катерини Олександрівни та за власним спонуканням змалку сходинку за сходинкою долала дівчинка шлях до заповітної мрії.

Спочатку була балетна студія при обласному муздрамтеатрі. Далі – музична школа. Заняття малюванням – мати ж окрім того, що викладала в технічному вузі, неабияка художниця. Про мрію доньки зніматися в кіно Катерина Олександрівна дізналася пізніше.

З одинадцяти років Ліда щоліта проводила канікули в Італії. У 2000-му взяла участь у конкурсі міс-Салерно і перемогла. Після того ще більше полюбила цю країну. Досконало вивчила її мову. Отримала диплом перекладача. От і задумала спробувати взяти чи не найбільшу висоту в кіносвіті  – поступити до найпрестижнішого мистецького вузу: Римської національної кіноакадемії, де викладали великі Роберто Росселіні, Лукіно Віконте, П’єрпаоло Пазоліні, де навчалися Мікеланджело Антоніоні, Клаудіа Кардінале, де – витоки світової школи кіно. Це було зрідні оволодінню мистецтвом співу в легендарній Ла Скала.

До «штурму Риму» Лідія готувалася ґрунтовно. А дебютувала в кіно одинадцятикласницею. У 2003-ому році знялася у  серіалі «Завтра буде завтра». Їй дісталася одна з головних ролей – Лізи.

«Все сталося, як у кіно, – захоплено розповідала дівчина перед від’їздом до Італії. – Я з дитинства уявляла себе на екрані. Але нікому, навіть мамі, не зізнавалася в цьому. Сказала їй про це, здається, у дев’ятому класі. І то так, ніби між іншим. Але мама, вік їй буду вдячна, не пропустила моїх слів повз вуха…».

Після цього мати віддала фотосесію  доньки у низку київських фотомодельних агентств. Мало вірила, що цим допоможе доньці.  Але сталося те, на що майже не сподівалася. Менеджер одного з агентств заніс знімки на «Новий канал», де якраз шукали диктора. Але на фото першою звернула увагу кінорежисер Альоша Дем’яненко. Вона саме працювала над підготовкою до зйомок серіалу «Завтра буде завтра». І – запросила Лідію на проби.  Але на перший день зйомок Оболенська не приїхала.

– Ліда мала зніматись у понеділок, – каже Катерина Олександрівна, – а в неділю їй видалили апендикс.

А режисер…перенесла зйомки.

…Новеньку абсолютно все вражало на зйомках. Найбільше запам’ятаються спілкування з «метрами» кіно. Богдан Ступка, каже співрозмовниця, надзвичайно доброзичлива і щира людина. Бути поруч з Марком Рубінштейном – це вже щастя для початківця в кіно. А Олександр Бєлявський, а Ада Роговцева…

Потім були фільми «Пісня завдовжки в життя» (роль коханої дівчини співака Леоніда Утьосова), «Повернення Мухтара» (образ сліпої співачки),  «Дев’ять життів Нестора Махна» (дружина отамана-анархіста), «Помаранчеве небо» (активістка Майдану), знайомство з видатним польським режисером Єжи Гофманом на кінофорумі «Молодість».

Але попереду був найвищий у житті Ліди конкурс: до вступу в Римську кіноакадемію. Він найнасиченіший з усіх відомих вузівських конкурсів. Та ще й інша система відбору. Щороку з усіх претендентів на навчання залишають лише вісім дівчат і стільки ж хлопців. До цього не лише жодній українці чи українцю не вдавалося  навчатися акторському мистецтву у Римі, але й жодному представнику  з колишнього СРСР та й усіх слов’янських країн. А от Ліді Оболенській випала така нагода – вона стала першокурсницею кіноакадемії. Щоправда, при цьому її довелося доводити не лише свої дані кіноактриси.

Щоб відправити доньку на іспити, Катерина Олександрівна продала власне авто, позичила трохи грошей у знайомих. Але коштів все одно не вистачало. В Римі все дорого. Під час іспитів, які тривали місяць, Ліда ночами мила посуд у барі, щоб заробити грошей на прожиття. І доля не відвернулася від неї. «Ура! Сталося диво!» – повідомила вона мамі «есемескою» на мобільний, коли дізналася про те, що її зараховано до академії.

Як стало відомо пізніше, вже на першому році навчання у Римі наша Ліда звернула на себе увагу агентів Голівуду.

Тепер Лідія Оболенська (зараз її кіноім’я Лідія Ліберман) – знана в Італії молода артистка театру і кіно. Вона стрімко набуває популярності і серед глядачів, і серед менеджерів мистецтва. А її приклад мав би надихнути багатьох земляків, які мріють про мистецькі висоти, але часто пасують перед першими труднощами.

Михайло Каменюк,

Віктор Скрипник.

Вінниця – Рим – Вінниця

На знімках: Лідія Оболенська в кіно та в кінопробах.

Поділитись:

comments