Маланка вже на вашому порозі

Мальовнича і неповторна Україна, Новини

Саме сьогодні в Щедрий вечір слід помилуватися неповторним світом картин заслуженого художника України Юрія Івановича Пацана, який проживає в селищі Чабани Києво-Святошинського району на Київщині. Назвемо цю маленьку ознайомчу галерею «Лебеді дитинства». Бо саме в дитинство, у читані в ньому казки з барвистих книжок повертають нас ці роботи-шедеври.

Заодно нагадаємо, що свято Маланки має язичницьке коріння. Згідно слов’янській міфології, у матері богів Лади крім сина – побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Маланка, тому що вона була мила і чудова.

Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Маланку і сховав у підземне царство. Звільнив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і одружився на ній. Тому 13 січня шанують не тільки Маланку, а й Василя.

Цікаво, що в церковному календарі 13 січня – День святої Маланії. Таким чином маємо дуалізм дохристиянської та християнської традиції, які тісно переплелися в народному календарі.

А наш видатний художний – Ю.І.Пацаннародився 11 грудня 1963 в селі Пархомівка Володарського району, Київської області. Закінчив Ірпінський індустріальний технікум. Працював токарем. Учасник ліквідації аварії ЧАЕС, ліквідатор 2-ї категорії. В 1999 потрапив в автомобільну катастрофу, отримав спинномозкову травму, став інвалідом І групи.

З 2000 розпочинає художню практику — створив понад 800 картин. Персональні виставки відбулися в Національному музеї Т. Г. Шевченка, місто Київ, Фонді культури України, Будинку Уряду.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ степені Президентом України В.А. Ющенком. Почесний громадянин» Києво-Святошинського району. 7 листопада 2014 року отримав звання «Заслужений художник України».

Поділитись:

comments