УКРАЇНСЬКИМ МИТЦЯМ – СВІТОВУ ТРИБУНУ «МОЄЇ ОТЧИЗНИ»

Громадська приймальня, Новини

Саме сьогодні, в благословенний для всієї соборної України День Злуки, наша громадська організація «Моя Отчизна» розпочинає серію акцій, покликаних посилити духовну Злуку українців усього світу.

Першим кроком на цьому шляху буде випуск літературно-мистецького альманаху «Моя Отчизна», який презентуватиме літературну, образотворчу та іншу мистецьку діяльність українців США і Канади, Австралії і Німеччини, Польщі і Португалії, Іспанії та Італії, інших куточків земної кулі. Всі вони несуть в генах невгасиме багаття українського інтелектуалу, ментальності, звичаєвості, те, що вже не раз дивувало і зачаровувало континенти.

Оголошуємо збір літературних творів та інших презентаційних матеріалів для альманаху «Моя Отчизна». Просимо надсилати їх в електронному варіанті на адресу громадської організації, додавши своє фото та творче резюме. Плануємо видрукувати перше число альманаху в цьому році, кращі його сторінки попередньо будуть обнародувані на нашому сайті під рубрикою «Готується до друку літературно-мистецький альманах української світової спільноти «Моя Отчизна» та прозвучать в передачах нашого інтернет-радіо «Отчизна», яке працюватиме з лютого цього року.

Нам справді є чим пишатися перед світом. Найпрестижніших оцінок заслуговує, приміром, творчість українця Прокопа Колісника, випускника Київського державного художнього інституту (1981-87), а нині викладача живопису на кафедрі образотворчого виховання і мистецтва філософського факультету Пряшівського університету у Словаччині.

Лауреат Національної премії України ім. Шевченка – поет Василь Герасим’юк так охарактеризував художника: „Прокіп Колісник увійшов в історію образотворчої культури як християнський художник з досвідом невтомного шукача, де пошук невіддільний від найбезпосереднішої емоції, де відсутнє мавпування західних зразків, а постійно присутній прорив до особистої національної мови, присутня воля до стилю”.

На наших світлинах: Прокіп Колісник та три його духоборчі роботи.

 

 

Прес-служба ГО «Моя Отчизна»

Поділитись:

comments