ПРЕЗЕНТАЦІЯ, ПРОГРАМА, ДІЯ!

Новини, Подія

Вчора в Укрінформі відбулася зустріч представників ЗМІ з керівниками громадського об’єднання «Моя Отчизна» за участю голови об’єднання Івана Кокуци, письменника і журналіста Михайла Каменюка та професора, доктора філології із Варшави, ректора Легніцької Академії менеджменту Василя Назарука. Тема зустрічі: становище  українських трудових емігрантів та української молоді, яка здобуває вищу освіту у Польщі, та можливості їх правового, соціального захисту, культурного та інформаційного обслуговування силами громадського об’єднання «Моя Отчизна».

Іван Кокуца представив журналістам проект об’єднання «Моя Отчизна», спрямований на всебічну підтримку українських емігрантів у всьому світі, розповів про перші кроки в цьому напрямку, зроблені організацією насамперед у Польщі, де тільки офіційно нині перебуває понад півтора мільйона наших громадян. Вже є конкретні позитивні результати завдяки співпраці з партнером організації – Міжгалузевої профспілкою українських працівників у Польщі, яка, в свою чергу, тісно співпрацює з об’єднаними польськими профспілками. Незабаром у Варшаві та інших польських містах відкриються консультаційні пункти «Моєї Отчизни» для наших співвітчизників. Що стосується українського студентства за кордоном – то мета «Моєї Отчизни» всіляко сприяти поверненню їх з набутими європейськими знаннями на батьківщину для участі в подальшій розбудові рідної держави.

Михайло Каменюк повідомив, що він представляє дві регіональні подільські організації Єврорегіон «Дністер» та «Русалка Дністровая», які стали партнерами «Моєї Отчизни» і вже мають багаторічний досвід співпраці з українськими громадами за кордоном, зокрема, в Молдові, Придністровській Молдовській Республіці, Румунії, Польщі, США та Канаді. В «Моїй Отчизні» М.Каменюк відповідає за міжнародні культурні зв’язки, ідеологічну та інформаційну служби. З кінця минулого року вже працює сайт організації, а з лютого 2018-го в ефір вийде інтернет-радіо «Отчизна». Видається також газета «Моя Отчизна».

«Якщо держава докладає всіх зусиль, щоб повернути собі визначні надбання мистецтва, старовини, культові речі, які правдами і неправдами вивезені за кордон, то чи не варто потурбуватися так само про спадок ще живих геніальних митців-українців, які живлять своїм інтелектом світову спільноту, працюючи в різних куточках планети?» – сказав М.Каменюк. І навів приклади тяжіння до матері-України багатьох сучасних митців- емігрантів. Прикладом своєрідного їхнього інвестування в українську культуру може бути, зокрема, Прокіп Колесник, викладач мистецтва у Пряшівському університеті, який в рідному селі Поташня Бершадського району на Вінниччині відкрив картинну галерею, побудував і розписав церкву.

Василь Назарук, який віднині очолюватиме варшавське представництво «Моєї Отчизни», етнічний українець, який народився у Польщі, здобув там усі наукові висоти. Як філолог, він головно досліджував український літературний авангард ХХ століття, зокрема, набуток «шестидесятників». Професор зупинився на аспектах здобуття  українською молоддю у вузах Польщі різноманітних фахових знань: з політехніки, медицини, інформатики, менеджменту та іншого, повідомив про значні пільги в цьому саме для української молоді з боку польської держави, деталізував умови навчання та проживання, побуту українських студентів у польських вишах та в освітньому закладі, який він очолює. Отримати європейський диплом – це отримати вільний доступ до світового ринку праці, міцно стати на ноги в діловому світі і, зрештою, підтримати рідний народ у реформуванні, покращенні його життя, – ось головна ідея праці зі студентами-емігрантами.

На закінчення зустрічі І.Кокуца, М.Каменюк та В.Назарук відповіли на запитання журналістів.

На знімку: під час прес-конференції в Укрінформі.

Поділитись:

comments