МОЛОДОМУ КОЗАКОВІ МАНДРІВОНЬКА ПАХНЕ…АЖ ЗА ОКЕАН

Довідник-порадник, Новини

Карта контактів «Моєї Отчизни» все розширюється. Ми готуємо довідкові публікації, виходячи з запитань підписників нашого сайту. В прицілі сьогодні – Канада.

Чому і як можна переїхати до Канади?

 

Кожному українцеві відомо, що найбільша закордонна українська діаспора проживає саме в Канаді. Не лише в останні роки, відколи ускладнилося життя в нашій державі, а надто протягом останнього сторіччя цілі покоління сімей збиралися й вирушали “за океан”.

Канада має кілька безперечних переваг, котрі прийдуться до вподоби чи не кожному:
– розвинене суспільство, яке піклується про освіту, інфраструктуру міста, екологію, права людини;

  • великі незаселені території, що їх можна підкорювати й вивчати;
  • соціальні програми, які дозволяють працьовитим та здібним людям з усього світу починати нове життя в Канаді із легкістю (порівняно з іншими країнами).

Канада – друга за обсягом країна в світі. Проте має всього 38 мільйонів населення, більшість з якого проживає біля столиці – Торонто. Натомість віддалені провінції не можуть похизуватися великим населенням, а тому і здобутки мають значно скромніші. Саме з цієї причини канадці відкривають свої двері для українців, і допомагають облаштуватися на новому місці. Наша працьовитість, креативність та амбіційність забезпечують швидкий розвиток та високі результати для будь-якої справи.

Що треба врахувати, розраховуючи по-справжньому відбутись в Канаді?

Відповідь на це питання дають спеціалісти агентства Karandash.ua, що вже кілька років успішно від правляють українців навчатися до Канади. 

Федеральна програма для високоспеціалізованих працівників, що мають профільну освіту та досвід роботи. За цією програмою Канада приймає фахових спеціалістів, яких наразі не вистачає. Перелік вакансій дуже широкий та охоплює всі види занятості від водія доекономіста.
2. Expess Entry – програма, що дає майже кожній людині на планеті шанс на імміграцію до Канади, оскільки не має обмеження у вигляді списку професій.

3.Провінційна програма є більш гнучкою та виставляє менші вимоги для мігрантів, а також допомагає з поселенням і працевлаштуванням деякий час після переїзду. Слід однак пам’ятати, що ви вимушені будете жити в тій провінції, яка вас прийме (це залежить від економіки та вільних робочих місць).

4.Програма для студентів – найбільш популярна та проста можливість іммігрувати в Канаду.

По-перше, студентам доволі легко відкрити візу, а перелік можливих спеціальностей дуже широкий. Навіть якщо ви не розглядаєте Канаду як місце остаточної зупинки, прожити там кілька років та отримати досвід саме канадського типу стане безцінним надбанням.

По-друге, канадська освіта, на відміну від освіти в Великобританії, наприклад, є більш    гнучкою: студент під час навчання може працювати, а після отримання диплому – офіційно влаштуватися на роботу і подати документи на отримання громадянства.

         ФАКТ: Влада Канади планує утримувати число нових іммігрантів у країну на рівні 300 тисяч чоловік на рік, при цьому віддаючи перевагу приїжджаючим з економічних причин.

          Міністр імміграції Канади Кріс Алекзандер розповів, що Канада розглядає потенційні можливості допомоги біженцям, якщо така потреба виникне.

          На запитання чи Канада розглядає можливості збільшення квот для програм обміну та стажувань для української молоді та студентства, Кріс Алекзандер відповів, що вони підтримують такі ініціативи, але Канада зацікавлена в тому, щоб талановита молодь поверталась і розбудовувала нову Україну, а не залишалась в Канаді, що як правило трапляється з учасниками програм стажування.

Робота для українців у Канаді

Канада – країна із вкрай лояльним імміграційним законодавством. Не дивно, що саме тут налічується друга за чисельністю у світі українська діаспора. Робота в Канаді – прямий шлях до імміграції в цю країну для іноземця.

Пошук роботи в Канаді варто починати, якщо ви володієте англійською мовою на досить високому рівні. Якщо ж пункт призначення – Квебек, доведеться підучити французьку.

Працевлаштування в Канаді для медичних працівників вимагає підтвердження кваліфікації лікаря. Канадські клініки приймають не лише іноземних лікарів, але й медичних сестер, доглядальниць і санітарок. Також затребувані в Канаді програмісти, маркетологи та менеджери вищої ланки. З робочих вакансій: обвальники м’яса на комбінатах, електрики, сантехніки.

Робота в Канаді може приносити кваліфікованому фахівцеві до $ 2500 на місяць.

Працевлаштування в Канаді. Порядок дій

          Робота в Канаді за програмою LiveinCaregiver: Дана програма розрахована на 2 роки. Учасник програми проживає в родині свого роботодавця. Робота для українців у Канаді за програмою Live in Caregiver передбачає догляд за інвалідами та старими на території Канади. По закінченні програми, її учасник може подавати документи на одержання посвідки на проживання в Канаді. Пошук роботи в Канаді за програмою Live in Caregiver багато учасників здійснюють самостійно, на спеціалізованих сайтах.

Робота для українців у Канаді – головна пропозиція багатьох рекрутингових агенцій України. Для одержання запрошення на роботу необхідно надати резюме та документи, що підтверджують кваліфікацію фахівця (дипломи, сертифікати про закінчення курсів і т.п.).

На підставі запрошення від роботодавця відкривається робоча віза в Канаду. У більшості випадків, апліканта запрошують на співбесіду до консульства Канади при оформленні візи. По закінченні строку її можна продовжити, якщо контракт із роботодавцем не був розірваний.

Робота в Канаді на некваліфікованих вакансіях ускладнена, тому що на практиці простіше взяти на таку роботу канадця, ніж оформити дозвіл на роботу для українця.

Якщо Ви вже перебуваєте в країні, пошук роботи в Канаді істотно спрощується. Варто приділити увагу вивченню періодичних друкованих видань і сайтів відповідного профілю.

Поширені кілька схем працевлаштування в Канаді. Від того, яку Ви оберете, буде залежати прибуток, розмір податків і наявність медичної страховки. Робота в Канаді буває постійною, за контрактом, на півставки. Також виділяють окремий тип роботи – волонтерство, тобто без оплати.

(далі ми продовжимо мандри за курсом «Моя Отчизна» – Канада, враховуючи запити відвідувачів нашого сайту).

 

 

 

 

 

На знімках: 1904 рік. Канада. Українці-емігранти розорюють цілинні землі; 1904 рік: українські вуглекопи в Канаді; Канада, провінція Альберта, м.Вегревіль – найбільша у світі писанка; Уейн Грецький – кумир вболівальників, українська зірка канадського професійного хокею.

Підготовлено прес-службою «Моєї Отчизни»

 

 

 

Поділитись:

comments