СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ

Новини, Подія

За стародавньою традицією, саме в це число Діва Марія принесла в храм свого сина, хлопчика Ісуса. Йому йшов сороковий день. Отже, син Божий вперше СТРІНУВСЯ  з людьми, яких представляв на цій першій зустрічі святитель Симеон.

На Стрітення відвідайте храм та помоліться за рідних і близьких. Принесіть із храму освячені особливим чином свічки і воду. Стрітенська вода така ж цілюща, як і водохресна. Цій воді приписувалася магічна сила. За народними уявленнями це – цілюща вода. Нею натирали хворі місця і вірили, що «поможе».

Як син ішов на війну, батько, благословляючи, кропив його стрітенською водою і примовляв: «Боже тебе збережи!».

А ще Стрітення символізує в народному повір’ї зустріч Зими з Літом. Тому обов’язково на Стрітення печуть млинці – символ благодатного сонця.

 

 

«Бач, Зимо, – дорікає Літо, – що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила», – пише в етнографічному нарисі «Звичаї нашого народу» тонкий знавець українських обрядів Олекса Воропай.

Ясна і тиха погода в цей день віщує добрий урожай поля і роїння бджіл. Вітер – погана ознака. Відлига – жди пізньої весни. В народі кажуть: «Як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще стужі».

 

 

Не зловживайте працею. Стрітення – день відпочинку. Стрітення колись мало й інші назви: Стрічання, Громиця.

Підготовлено прес-службою «Моєї Отчизни»

Поділитись:

comments