ОБШИРИ «РУСАЛКИ ДНІСТРОВОЇ»

Наші партнери, Новини

Одним з перших партнерів «Моєї Отчизни» стала громадська організація з Вінниці «Русалка Дністровая». Ця фундація видає свій однойменний часопис – культурологічний, науково-пізнавальний, літературно-мистецький великоформатний альманах та уже 5 років поспіль проводить на терені Вінниччини, Молдови і Придністровської Молдовської Республіки Міжнародне літературно-мистецьке свято «Русалка Дністрова», яке групує письменників, митців, народних майстрів, краєзнавців, етнографів, фольклористів 7 областей України, через які протікає ріка Дністер: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької та Одеської; а також численні українські громади, що діють у Молдові та Придністров’ї. Віднедавна до акцій «Русалки Дністрової» долучаються також болгари, поляки, румуни. На заходах бувають присутні дипломати, спостерігачі з Євросоюзу.

 

 

Філософія нашого партнера прозора: писати «народну історію» Придністров’я по обидва боки Дністра, яка має чимало «білих плям», є спільною для придністровських народів, а загалом віками орієнтована на Європу, з якою її поєднували і родові, і економічні, і зовнішньо-політичні стосунки.

Першою, з ким було встановлено міцні творчі зв’язки «Русалки Дністрової», стала українська громада імені Т.Шевченка м. Бельці (Молдова), «північної столиці» сусідньої держави, де проживає понад 100 тисяч українців, які спорудили і обладнали чудовий Шевченківський дім, відкрили в сквері при ньому пам’ятник Кобзареві, налаштовані на розширення українського культурного простору в місцях свого проживання.

 

 

Нині ГО «Русалка Дністровая» докладає значних зусиль до долучення українців Румунії, Молдови та ПМР, зокрема, університету ім. Т.Г.Шевечнка в Тирасполі, до українських студій стосовно нашого спільного минулого, якому непідвладні міждержавні кордони.

 

 

На знімках: міжнародна команда учасників світа «Русалка Дністровая» в українському Могилеві-Подільському та в Бельцях.

Підготовлено прес-службою «Моєї Отчизни»

Поділитись:

comments