Радіо «Отчизна»: не відпливай далеко від рідного берега

Верхня стрічка новин, Новини, Радіо Отчизна, новини, та анонси

Днями відбудеться знакова подія у світі українських засобів масової інформації: в ефір в системі Інтернету запрацює радіостанція «Отчизна», емігрантське українське радіо з Києва, яке має намір обслуговувати українську трудову та освітню еміграцію, інших наших співвітчизників, котрі з різних причин опиняються далеко від рідного дому. Про це розповідає голова громадської організації «Моя Отчизна» Іван КОКУЦА:

-Безмежний світ сучасності відкрив безмежні можливості українцям мандрувати по всій планеті, обирати місце роботи і реалізації своїх талантів далеко від рідного дому, здобувати  якісну освіту в провідних зарубіжних навчальних закладах, створювати інтернаціональні сім’ї та чимало іншого. В цьому немає нічого не звичного, так нині живуть уродженці усіх країн. Але, як показало життя, кожному з них душевно потрібен щоденний голос матері, голос рідної Батьківщини.

-І це не тільки складова ностальгії, притаманної майже всім емігрантам. Адже в них в Україні зосталася своя рідня, друзі, нереалізовані плани. Часто-густо ділове перебування за кордоном українця – це своєрідне відрядження, частина задуманого плану стати твердо на ноги, щоб інвестувати себе, свої можливості в розбудову України, повернувшись, зрештою, додому…Як в цьому допомагатиме радіо «Отчизна»?

 

 

-Допомагатиме, як друг, порадник, ранковий і вечірній співрозмовник. Адже кожен слухач матиме можливість будь-коли зв’язатися з радіостудією з допомогою інтернету, щось запитати, висловити свої міркування, поради іншим землякам, подати знак, привіт на Велику Україну своїм батькам, друзям, однодумцям. Важливо отримувати духовну «їжу» – сучасну українську музику, поезію, новини культури. А ще важливіше – мати щоденні повідомлення про позитивні, радісні зрушення в рідних краях в промисловості і сільському господарстві, відкриття сучасних виробництв, ринок праці. Проведений нами аналіз показує, що останнім часом намічаються зустрічні трудові міграційні потоки, наприклад, у Вінниці нещодавно працевлаштувалися понад десяток іноземців, в тому числі, громадяни Канади. Україна стає привабливою.

 

Іване, Ви маєте значний досвід праці в електронних засобах масової інформації: розбудовували, як один з керівників, Вінницьку обласну державну телерадіокомпанію, тривалий час працювали в колективі Національного радіо України. Що можете сказати про творчу команду радіо «Отчизна», створеного очоленою Вами громадською організацією? В ефірі будете мати чимало конкурентів?

-Щодо творчої команди радіо «Отчизна», то це професіонали високого рівня і розуміння сучасних підвалин інформаційної політики. Не стану перераховувати  імена, слухачі скоро упізнають їхні голоси. А щодо конкуренції… Ми її не боїмося. Скажу одверто, наші вітчизняні масмедійники ще дуже мало зробили для того, щоб наполегливо створювати образ не розгубленої, всуціль корумпованої України, країни-жертви обставин, а країни, що напружує усі творчі сили, країни-господарки у власному домі. Країни, яка добивається і робить поступальні кроки вперед у всьому. Це, коли хочете, державна справа. І ми її робитимемо так, як нам велить совість.

Підготовлено прес-службою «Моєї Отчизни»

Поділитись:

comments