Чому у США аплодують українцеві Богдану Близнюку?

Новини, Подія

Сьогодні виповнюється 22 роки кращому баскетболісту команди «Східний Вашингтон» (Перший дивізіон NCAA) Богдану Близнюку. Майбутня зірка професійного американського баскетболу народився в Луцьку 10 березня 1995 року. У дворічному віці Богдан втратив батька, а 7-літнім  разом із матір’ю переїхав до міста Федерал Вей (округ Кінґ, штат Вашинґтон). Там закінчив школу Todd Beamer High School. 2014 року вступив до Університету Східного Вашингтону (Eastern Washington University), де розпочав виступи за однойменну команду в Першому дивізіоні студентської ліги. «Східний Вашингтон» грає в дивізіоні «Big Sky», де виступають клуби із північного заходу США.

Богданова мати Людмила працювала доглядальницею, а старший брат Дмитро після закінчення школи працював на будівництві, щоб прогодувати сім’ю.

Уже з першого курсу Богдан значно допомагав команді, здобуваючи в середньому 8,7 очка за гру. У наступні роки його роль тільки зростала — 12,2 очка в сезоні 2015/16 і перший трипл-дабл в історії команди (11 очок, 14 підбирань і 10 результативних передач), здобутий у січні 2016 року в переможному матчі 96:73 проти «Північної Аризони».

Улітку 2016 Богдан був вибраний одним із капітанів команди, а також включений до символічної збірної дивізіону «Big Sky» на думку ресурсу College Sports Madness. 20,9 очка в середньому за гру станом на грудень сезону 2016/17 розташовують його в першій 30-ці найрезультативніших гравців ліги NCAA. Статистики команди прогнозують, що Богдан може ввійти до топ-10 в історії «Східного Вашингтону» за загальною кількістю очок, підбирань, 3-очкових, перехоплень, блокшотів і результативних передач.

Нині Богдан, як баскетболіст, продовжує дивувати найвищих професіоналів  результативністю гри. Так, він досить швидко подолав позначку в 2000 набраних очок за кар’єру, а напередодні свого дня народження вперше не влучив м’ячем в корзину зі штрафного кидка. До цього він не помилявся 77 разів і тепер йому не вистачило всього 8 влучань для повторення історичного рекорду, який протягом трьох сезонів встановив до цього Дарнелл Арчі із «Батлера».  Досить сказати, що попередні безпомильні 74 Богданові кидки зі штрафного були признані історичним рекордом NCAA, який тримався 17 років. Преса назвала це Богдановим капіталом, закладеним  багатогодинними тренуваннями.

Вітаючи нашого світловолосого земляка Богдана Близнюка з днем народження, ми висловлюємо впевненість, що нові його спортивні досягнення не за горами. А його наполегливість у подоланні труднощів наснажить усю нашу українську молодь, яка мріє про різні рекордні досягнення у житті.

Михайло Листопад,

спортивний оглядач «Моєї Отчизни»

Поділитись:

comments