Той, хто порівняв гітару з Євою

Діалог з нашими читачами, Новини

З міста Могилів-Подільський надійшов відгук Олександра Геркалюка на нашу публікацію за 11 березня «Рок над териконами». Він пише:

«Так! Це наше життя, молоді 60-70-их, потужний сплеск української естради, перші гітари, які робили самі, до речі, на вашому фото одна із гітар саморобна, поради, як її виготовляти в ті роки друкував журнал  «Радіолюбитель». В Україні опісля 10 музичних фабрик почали виробляти гітари. Я все життя займаюся колекцією гітар, маю понад 100 раритетів, будете в Могилів-Подільському, заходьте, покажу…»

Від себе додам: про Олександра Геркалюка та його незвичний музей свого часу Вінницьким телебаченням було знято фільм. А ми публікуємо фото О.Геркалюка в оточенні його гітарного скарбу. Віршований епіграф  до свого музею Олександр написав сам:

Гітаро моя гонорова,

Ти схожа на Єву й Мадонну,

Є в тобі від Духу святого,

Творіння ти нашого Бога.

А мати твоя – то є ліра,

Хрещеною – цитра ходила.

Тебе бережу й доглядаю,

На струнах твої виграваю.

Дякуємо Вам, шановний Олександре, за запрошення! Обов’язково навідаємося.

Від себе додам: могилів-подільські меломани пишаються не лише музеєм гітар О.Геркалюка. В місті наприкінці 1980-их, поборовши шалений спротив місцевої влади, молодь встановила пам’ятник літеру групи «Бітлз» Джону Леннону, єдиний тоді (а можливо, й тепер) в Україні. З каменя створив його скульптор-модерніст Олексій Альошкін. Пам’ятник цей давно вже став місцем паломництва рокерів з Європи.

Михайло Каменюк,

оглядач «Моєї Отчизни»

Поділитись:

comments