ВИКЛЮЧНО ЦІКАВА ПРОГРАМА «КультУра» НА ЕМІГРАНТСЬКОМУ РАДІО З КИЄВА «ОТЧИЗНА» З ВЕДУЧИМ ВАСИЛЕМ РОМАНЧИШИНИМ, КАНДИДАТОМ КУЛЬТУРОЛОГІЇ

Новини, Програма КультУра, Радіо Отчизна, новини, та анонси

-Василю Григоровичу, як директор комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Коледж культури і мистецтв”, Ви працюєте з талановитою молоддю ось уже восьмий рік, так би мовити, всередині країни. А тепер Ваша програма апелюватиме до «зовнішнього» українства. З якими думками Ви погодились творити свою радіопрограму «КультУра!»?

 

-На превеликий жаль, українці – одна із найбільш розпорошених по усіх світах націй. Взагалі,«розпорошеність» -це вже така прикметна риса українства, яка означає нібито нашу нездатність до об‘єднання, навіть у ситуації, коли на кону стоїть питання життя або смерті. Не раз внаслідок чергового обману так званих «політичних еліт» нас охоплювали  зневіра і апатія. Впродовж багатьох віків домінантою життя українських емігрантів були тяжка праця і туга за батьківщиною. Але й розпорошеність нікуди не дівалася, а з нею і пошук відповіді на одвічне питання: як нам об‘єднатися, як стати монолітом, об який би розбивалися всі спроби ворогів знищити українство, позбавити нас усвідомлення власної величі і краси?!

 

-Це мінорна тема Ваших роздумів. А що з вірою в українське майбутнє і в те, що маємо ми зробити власними силами, не відкладаючи на «потім»?

 

-Рідне слово, мила серцю пісня, щира задушевна розмова з тими, кого по праву можна назвати моральними авторитетами нації –  те, чого завжди і  всюди чекає кожен, хто вважає себе українцем. Дякувати Богу і технічним досягненням сьогодення, ми маємо таку можливість, яку, впевнений, блискуче реалізує громадська організація «Моя Отчизна» зі своїм всесвітнім емігрантським  радіо «Отчизна». Проект «КультУра»  скоротить відстань і зігріє українську душу, дасть поживу для розуму і серця, допоможе відчути причетність до однієї з найдревніших і найдуховніших націй світу, стане другом і порадником кожному  українцеві в Україні і поза Україною сущому. Я радий, що маю змогу долучитися до цієї справді великої справи.

 

-Радіослухач, дійсно, схильний вірити авторитетам. Ви належите саме до таких діячів культури. Що можете повідати про себе?

 

-Я народився в селі Березівка Могилів-Подільського району Вінницької області. Багато вчився: закінчив Тульчинське культурно-освітнє училище, диригентсько-хорове відділення Київського державного інституту культури, Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв, режисерський факультет. Хормейстер, режисер, соліст-вокаліст, член Всеукраїнської музичної спілки, секретар Асоціації діячів естрадного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри естрадного виконавства, кандидат культурології .

На посадах начальника управління культури Київської області та першого заступника міністра культури і мистецтв України був автором численних культурно-мистецьких проектів, які мали міжнародне визнання.

Зараз працюю директором комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Коледж культури і мистецтв”. Творча співпраця з громадською організацією «Моя Отчизна» мені до душі ще й тому, що тут працює кілька осіб, з якими у мене давні дружні і творчі зв’язки.

Поділитись:

comments