СЛУХАЙТЕ ЗАВТРА «ВІТЕР З УКРАЇНИ» З МИХАЙЛОМ КАМЕНЮКОМ

Новини, Радіо Отчизна, новини, та анонси, Ранок на Отчизні

СЛУХАЙТЕ ЗАВТРА «ВІТЕР З УКРАЇНИ» З МИХАЙЛОМ КАМЕНЮКОМ

На хвилях радіо «Отчизна» щодня дебютують нові авторські проекти. Завтра в  інформаційно-розважальному блоці «Ранок з Дариною» (7.30-8.30 за київським часом) поет Михайло Каменюк презентуватиме свою програму «Вітер з України». Ось що він сказав про неї:

-У романі Дмитра Мережковського «Александр І» Грибоєдов каже: «Мы – русские только в церкви». Я гадаю, що в цьому ж дусі про себе ми можемо сказати: ми – українці до кінця тільки у пісні. І справді, наша українська пісня – не лише душа народу, в ній його доля, його тріумфи і горе, його мудрість, радощі, розваги, гумор і шаленство любові. Зрештою, його історія.

А що таке пісня, як не співана поезія? Що таке пісня – без поетичного слова, живого мовного підґрунтя? Українська поезія завжди поривалася до висот духу, навіть тоді, коли до неї, як п’яте колесо до воза, намагалися припасувати слово-паразит: «радянська». Українську поезію по-всілякому розпинали, як і її матір – українську мову.

Отож, у своїй передачі я хочу озвучувати розсипи геніальних одкровень, божественні натхненні мелодії слово-звуків, авангардистські ритми і казково прекрасні метафори з неповторного Острова Скарбів, яким бачиться мені українська поезія. Хочу, щоб програма стала справжнім весняним, духмяним, хвилюючим серце й душу «Вітром з України».

На жаль, в наш «не читацький» час для багатьох імена озвучених у моїй програмі поетів можуть виявитися незнайомими, а вірші – вперше почутими. Тішу себе на думці, що це розбудить в радіослухачів зацікавлення цією сторінкою нашої духовності, де, звісно, буде представлена й українська емігрантська поезія різних часів.

СЛУХАЙТЕ ЕМІГРАНТСЬКЕ РАДІО З КИЄВА «ОТЧИЗНА» В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТУ, НАБРАВШИ ПОШУКОВІ СЛОВА: РАДІО «ОТЧИЗНА» ОНЛАЙН!

Радіо Отчизна онлайн

Поділитись:

comments